Platformy e-learningowe nie gryzą! Integracja LMS ILIAS z BigBlueButton przykładem optymalizacji procesu kształcenia synchronicznego i asynchronicznego.

Przedział wiekowy pow. 18
Limit miejsc 10
Forma warsztaty
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Celem warsztatów będzie praktyczne zapoznanie uczestników z możliwościami prowadzenia zajęć w czasie rzeczywistym oraz w trybie asynchronicznym, wdrożonymi w Filii w Ełku UWM. Istota polega na zintegrowani systemu wideokonferencyjnego BigBlueButton z platformą e-learningową LMS ILIAS, co jest pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce oraz unikatem w skali światowej.  Wdrożone rozwiązanie poszerza spektrum możliwości prowadzenie aktywnych zajęć w ramach e-learningu synchronicznego oraz asynchronicznego. Platforma BBB służy do komunikacji z wykorzystaniem kamery, mikrofonu, czatu oraz wspólnej tablicy. To także udostępnianie ekranu z możliwością rejestrowania. Na platformie LMS ILIAS prowadzona jest natomiast komunikacja poprzez kilka funkcjonalności platformy, np.: forum, mailing, blog przedmiotu, moduł ćwiczenia oraz moduł do testów (na podstawie puli pytań). Rozwiązanie jest stosowane z powodzeniem w Filii w Ełku od maja br.  

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz

Uwaga!

Rezerwacja miejsc możliwa od 10 września 2021, godz 10:00