Historie ukryte w butelkach i słoikach - uratuj kwietną łąkę

Przedział wiekowy pow. 8
Limit miejsc -
Forma konkurs, wystawa

Wystawa malowanych butelek i słoików (lokalna bioróżnorodność) oraz gra edukacyjna z nagrodami. Uczestnicy gry znajdują butelkę rozbitka z ukrytą wiadomością. Tak zaczyna się niesamowita przygoda i opowieść o przyrodzie na miejskiej łące kwietnej. Podejmij wyzwanie i uratuj tajemnicze istoty z łąki. Trzeba odszukać w Bibliotece Uniwersyteckiej ukrytych, malowanych słoików, butelek i innych recyklingowych przedmiotów z podpowiedziami, ukrytymi opowieściami (przyda się telefon lub tablet z czytnikiem kodów QR). Po drodze czekają fałszywe podpowiedzi i złe licha, mylące drogę. Nie daj się zwieść fake newsem! Ośmiu Strażników Tajemnicy w Siedmiu Miejscach udzieli podpowiedzi i pomoże rozwiązać zagadkę. Uczestnicy gry będą także mogli pisać wspólną historię (dopisać swoje pomysły do wspólnie tworzonej opowieści o wiedzy i o przyrodzie). Na wytrwałych poszukiwaczy wiedzy między bibliotecznymi regałami czeka nagroda. Tematyka wystawy i gry dotyczy przyrody, wyszukiwania informacji w bibliotece oraz ekologicznego stylu życia (m.in. zero waste).

Lokalizacja Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, Oddział Zbiorów Specjalnych

bez limitu miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.