Pokaz filmu Zud, reż. Marta Minorowicz, Polska, Niemcy, 2016 - 8. Filozofia Filmowo "Rośliny - zwierzęta - ludzie"

Forma pokaz

Pokaz filmu organizowany w ramach 8. Filozofii Filmowo. Wszystkie wydarzenia 8. Filozofii Filmowo będą odnosiły się do tematyki wzajemnych relacji pomiędzy światem przyrodniczym a człowiekiem, odbywa się ona bowiem pod tytułem "Rośliny – zwierzęta – ludzie". Do dyskusji o takich kwestiach, jak: człowiek wobec zwierząt, człowiek jako zwierzę, porozumienie międzygatunkowe, człowiek wobec roślin, człowiek jako roślina. zapraszamy uczniów szkół, studentów (także uniwersytetów trzeciego wieku), osoby dojrzałe, nauczycieli (filozofii, etyki, przyrody, biologii, plastyki, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, geografii) i wychowawców. Opowiedziana w filmie historia jest przypowieścią o zmaganiach człowieka z naturą i próbą odpowiedzenia na pytanie, czym mogą skończyć się starania, aby ją ujarzmić. Przyroda jest tu jednym z głównych bohaterów filmu – podziwiamy jej potęgę, nieprzewidywalność i metafizyczną siłę. "Zud" otrzymał m.in. nominację do Kryształowego Niedźwiedzia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, nominację do Golden Space Needle Award podczas Seattle International Film Festival, nagrodę Fathy Farag za największy wkład artystyczny podczas Cairo International Film Critics Week oraz wyróżnienie w konkursie Inne Spojrzenie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Nominowano go również do nagrody za zdjęcia (Paweł Chorzępa) na Camerimage 2016 i zakwalifikował się do Konkursu Fiction/Non-Fiction 13. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Informacje o filmie ze strony dystrybutora)

Lokalizacja Sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena (róg ulic Okopowej i Zamkowej)