Nie taki kleszcz straszny, jak go malują...

Czy wiesz, że kleszcz może czekać na swojego żywiciela nawet kilka miesięcy, a jego ukąszenie często jest niezauważalne? Odkryj te i wiele innych fascynujących faktów podczas warsztatów "Nie taki kleszcz straszny"! Zapraszamy młodzież na pełne przygód zajęcia, które rozwieją wasze obawy i nauczą, jak skutecznie chronić siebie oraz swoje zwierzęta przed kleszczami. W tę niezwykłą podróż do świata kleszczy zabiorą Was studenci z Koła Naukowego Leśników oraz pracownicy Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu. Nasze warsztaty łączą ciekawą teorię z praktycznymi zajęciami na świeżym powietrzu. Podczas interaktywnej prezentacji obejrzycie filmy o życiu kleszczy, poznacie ich sekrety oraz dowiecie się, jak je rozpoznać i bezpiecznie usunąć. W praktycznej części zajęć będziecie mogli przeprowadzić ekscytujące obserwacje przyrody i odkryć, gdzie najczęściej można spotkać te małe pajęczaki. Po tych zajęciach kleszcze przestaną być dla Was tajemnicą! Będziecie wiedzieć, jak unikać ukąszeń i co robić, gdy już się zdarzą. Dołącz do nas i stań się ekspertem od kleszczy – odkryj, zrozum i nie bój się więcej tych małych, ale ważnych mieszkańców naszych lasów i łąk!

Lokalizacja Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Katedra Leśnictwa i Ekologii Lasu, pl. Łódzki 3, sala 5