Mikrooganizmy w kuchni polskiej i japońskiej

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Forma pokaz, prezentacja, wystawa

Zajęcia rozpoczniemy podążając śladami bohaterów mangi i anime „Moyashimon - Tales of Agriculture”. Tadayasu Sawaki, główny bohater serii, potrafi widzieć mikroorganizmy bez użycia mikroskopu. Umiejętność ta pozwoli zagłębić się bohaterom w świat Uniwersyteckiej nauki, ale przyniesie też wiele niespodziewanych zwrotów akcji związanych z życiem studenckim. W drugiej części wydarzenia zostanie zaprezentowane preparaty z żywności, zarówno te dobre jak i odpowiedzialne za psucie się żywności. W trzeciej części zajęć uczestnicy wykonają preparaty z bakterii i grzybów używanych przy produkcji Koji (fermentowanej ryżowej bazy do potraw japońskich), kimchi, jogurtów oraz kefiru.

Lokalizacja Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Katedra Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej, ul. Prawocheńskiego 17, sala 112F,