Jakie tajemnice kryje nasza krew?

Forma prezentacja, warsztaty, wykład

Warsztaty skierowane są do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich. Mają na celu poszerzyć wiedzę na temat składu ludzkiej krwi, metod jej identyfikowania, a także wykazania jakie badania laboratoryjne mogą być wykonane z krwi i o czym mogą świadczyć wyniki tych badań. Podczas części praktycznej uczniowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda proces pobierania krwi żylnej oraz włośniczkowej, sposób identyfikacji krwi ludzkiej (układ AB0), ponadto będą mogli obejrzeć pod mikroskopem rozmazy krwi żylnej, zinterpretować podstawowe wyniki laboratoryjne morfologii krwi obwodowej.

Lokalizacja Katedra Psychologii i Socjologii Zdrowia oraz Zdrowia Publicznego, Szkoła Zdrowia Publicznego; ul. Warszawska 30, budynek przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, 2 piętro