Poznajemy jesiotry – żywe skamieniałości środowiska wodnego.

Warsztaty związane z przekazaniem ciekawej wiedzy na temat ryb jesiotrowatych. Ponieważ są to ryby, które wyewoluowały około 200 milionów lat temu bardzo często nazywane są żywymi skamieniałościami lub rybami pradawnymi. W porównaniu do innych ryb kostnoszkieletowych ich budowa zewnętrzna jest nieco inna. Na przykład ryby te nie posiadają łusek tylko płytki kostne, dodatkowo ich głowa jest zaopatrzona w rostrum z czterema wąsikami. Ryby te produkują ikrę, z której wytwarzany jest czarny kawior – najdroższy produkt spożywczy na świecie. Warsztaty będą polegały na obserwacji eksponatów oraz żywych ryb jesiotrowatych. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak wygląda ikra tych ryb, a chętni uczestnicy będą mogli spróbować jak smakuje mięso jesiotra. W trakcie warsztatów zaplanowano również ciekawy quiz jesiotrowy.

Lokalizacja Wydział Bioinżynierii Zwierząt; Katedra Ichtiologii i Akwakultury; ul. Oczapowskiego 5; sala 349