Świat mikroorganizmów na podstawie naukowych mang i anime

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Forma pokaz, prezentacja, wystawa

Pokaz-prezentacja przeniesie uczestników do świata mikrobów. Podążając śladami studentów Uniwersytetu Rolniczego, głównych bohaterów mangi i anime "Moyashimon", poznamy przeróżne mikroorganizmy i ich funkcje w produkcji żywności. Ponadto prześledzimy niektóre "naukowe" anime i mangi ("Dr Stone", "Hataraku Saibou" i inne) i sprawdzimy czy zjawiska w nich przedstawiane są prawdziwe czy to zwyczajne mity. Oprócz prezentacji, główną formą zajęć będą pokazy mikroskopowania oraz panel-wystawa do samodzielnej pracy z próbkami mikrobiologicznymi i żywnością europejską i azjatycką.

Lokalizacja Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Katedra Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej, ul. Prawocheńskiego 17, sala 112F,