MŁODZI DETEKTYWI W LABORATORIUM NA TROPIE ZAGADEK CHEMICZNYCH

Fascynujące, ciekawe, a przede wszystkim bardzo logiczne jest to, co nas otacza. Zachwycamy się pięknem barw, dźwięków, smaków – a to przecież świat chemii!, która jest najbardziej rozwijającą się nauką wśród innych nauk. Ludzie , zwierzęta i rośliny są zbudowane prawie z całej Tablicy Mendelejewa. Procesy zachodzące w naszych organizmach to często bardzo skomplikowane reakcje chemiczne. Codziennie dotykamy chemii: pierwiastków, związków chemicznych, różnych mieszanin chemicznych. Poprzez odczuwanie zapachu podrażniany jest nasz zmysł węchu, za co odpowiedzialne są zapachowe substancje chemiczne, olejki eteryczne, aromaty, spożywając posiłki dostarczamy dla organizmu pożądanych , ale czasem też niepożądanych substancji chemicznych, zaś wykonując codzienne czynności jesteśmy z chemią „za pan brat”. Jednak, żeby sobie to uświadomić, potrzebujecie E K S P E R Y M E N T Ó W! , na które serdecznie WAS zapraszamy!!! Podczas warsztatów będziecie mieć okazję wykonać: Miraż kolorów w mleku, erupcję wulkanu, ciecz nieniutonowską, kolorowe i lewitujące bańki, łamanie kodu kolorów, lodowe piekiełko i wiele innych. Okaże się szybko, że zwykłe pomysły w niezwykły sposób zmienią Wasze spojrzenie na życie, które wciąż inspiruje.

Lokalizacja Wydział Nauki o Żywności, Katedra Towaroznawstwa i Badań Żywności, Pl. Cieszyński 1, sala 202/203