Mobilne Laboratoria Przyszłości

Przedział wiekowy 8-18
Limit miejsc 25
Forma warsztaty

„Mobilne Laboratoria Przyszłości” – warsztaty opierające się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

DRUK 3D - Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Młodzież w zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczeń/uczniowie przygotują będą wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy. 

JAK WIDZI KOMPUTER? - Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

MIKROKONTROLERY - Automat do podlewania roślin. Uczniowie obserwują, jak przy pomocy prostego mikrokontrolera powstaje narzędzie do podlewania roślin, które można wykonać w każdym domu (przy współpracy rodzica i dziecka). 

GOGLE VR – wirtualna rzeczywistość. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki - lekcja w zupełnie innym wymiarze.

ROBOTY DASH - Przygoda z robotem Dash to wprowadzenie w świat technologii i programowania. Zajęcia łączą ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. 

SMARTFLOOR - Na zajęciach ze Smartfloor uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza aplikacji wspierających procesy uczenia się, rozwoju logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz koordynacji ruchowej. Podłoga interaktywna umożliwia uczniom aktywne zaangażowanie i interakcję w procesie nauki. 

 

Lokalizacja Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, ul. Dybowskiego 11, sala Cytrynowa

Terminarz