Gry komputerowe rozwijają? - czyli zalety gier komputerowych - także na przykładzie gry Minecraft

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Forma pokaz, prezentacja, warsztaty, wykład

Współcześnie spotykamy się z opinią, iż gry niosą ze sobą ogrom zagrożeń. Zwłaszcza teraz - po pandemii i okresie intensywnego kontaktu z multimediami - coraz więcej się mówi o negatywnych aspektach gier - i to nie tylko komputerowych. Ale czy gry to tylko przemoc, wulgaryzmy, uzależnienia i inne negatywy?? Postaramy się pokazać, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" oraz ukarzemy zalety gier komputerowych, a także przedstawimy i polecimy programy oraz gry, w które warto grać - także wspólnie z dziećmi. Dzieci będą miały także możliwość po powrocie do domu wspólnego zagrania na serwerze Minecraft. Zostaną także pokazane pozytywne aspekty tejże, jakże kultowej gry. Zapraszamy, nie tylko dzieci, ale także wszystkich rodziców.

Lokalizacja Wydział Prawa i Administracji i Nauk Społecznych, skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Dybowskiego