Cyberzagrożenia i odpowiedzialność cywilno-prawna dzieci i młodzieży

Forma pokaz, prezentacja, wykład

Współczesny młody Cyfrowy Tubylec z łatwością porusza się w cyberprzestrzeni. Gra, ogląda, pobiera, wysyła oraz instaluje. Czy jednakże wszystko jest dozwolone?? Czy jest zgodne z prawem? Od jakiego wieku można zakładać skrzynki e-mail, konta na różnych portalach? Od jakiego wieku można grać w różnego rodzaju gry? Czy wszystkie gry są dozwolone?? Czy wszystkie filmy udostępniane w sieci są dozwolone? Z jakimi cyberzagrożeniami możemy spotkać się w sieci? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się Wam odpowiedzieć oraz podać konsekwencje prawne, jakie grożą za niezgodne z prawem obowiązującym w Polsce i na świecie działania. Zapraszamy, nie tylko nastolatków, ale także dzieci przed ukończeniem 13 roku życia oraz wszystkich rodziców.

Lokalizacja Wydział Prawa i Administracji i Nauk Społecznych, skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Dybowskiego