Euro i inne waluty - sprawdź się jako handlowiec na rynku międzynarodowym

Uczestnicy warsztatów wcielają się w rolę przedsiębiorców z różnych krajów. Każdy uczestnik dostaje do wykonania indywidualne zadanie wymagające posługiwania się różnymi walutami. Partnerami w tym transakcjach są uczestnicy. Uczniowie korzystają z materiałów i rekwizytów przygotowanych przez pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych, jak również z pomocy naszych naukowców. Następnie uczestnicy wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytania: Co to jest kurs walutowy? Jakie konsekwencje niesie posługiwanie się różnymi walutami? Jakie są korzyści z posługiwania się wspólną walutą (euro)? Uwaga: niezbędna jest umiejętność mnożenia i dzielenia.

Lokalizacja Wydział Nauk Ekonomicznych, Katedra Makroekonomii, ul. Prawocheńskiego 19, sala 206