Bakterie w produkcji żywności fermentowanej

Forma pokaz, prezentacja, warsztaty, wykład

Bakterie są obecne wokół nas. Niektóre z nich są szkodliwe, ale jest wśród nich wiele bakterii pożytecznych dla człowieka. Dzięki nim możemy zajadać się serem, smakować jogurty i kefiry. Człowiek już od tysiącleci nieświadomie korzystał z dobroczynnych właściwości mikroorganizmów. Dzisiaj możemy je świadomie stosować w wielu technologiach. Celem imprezy będzie zapoznanie uczestników z żywnością fermentowaną i jej znaczeniem dla naszego zdrowia. Omówimy zastosowanie mikroorganizmów pożytecznych dla człowieka w produkcji żywności fermentowanej. Przedstawimy prezentacje multimedialną jako tło do całości. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania prostych analiz w naszym laboratorium.

Lokalizacja Wydział Nauki o Żywności, Katedra Biotechnologii Żywności, Heweliusza 1, sala 110