Kraina mlecznych sekretów

Forma prezentacja, warsztaty

Zapraszamy wszystkich Milusińskich do "Krainy Mlecznych Sekretów"! To magiczne miejsce pełne radości, nauki i zabawy, które otwiera przed wami mleczne tajemnice. Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę, gdzie każdy krok wprowadzi was w fascynujący świat mlecznych sekretów. W tej krainie odkryjecie, jakie korzyści przynosi spożywanie mleka dla zdrowia. Wcielicie się w małych naukowców i poznacie sekrety produkcji mleka oraz jego wpływ na rozwój kości i zębów. Będziecie mieli okazję zanurzyć się w barwny świat malowania mlekiem za pomocą barwników spożywczych, tworząc piękne dzieła sztuki. Przygotujcie się również na emocjonującą grę w Mleczne Koło Fortuny. Każdy obrót kołem dostarczy wam ciekawostek i wiedzy na temat mleka.W tej wędrówce towarzyszyć wam będzie Krowa- Festcycylia. Przekonamy się kto z Was zasługuje na tytuł Super Dojarza. "Kraina Mlecznych Sekretów" to nie tylko nauka, ale również mnóstwo zabawy i radości.Dołączcie do nas w tej niesamowitej podróży po świecie mlecznych sekretów i odkryjcie, jak zdrowe spożywanie mleka może przynieść wiele radości i korzyści. Zapraszamy Was do "Krainy Mlecznych Sekretów" - miejsca, gdzie nauka i zabawa spotykają się w magiczny sposób!

Lokalizacja Wydział Nauki o Żywności, Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, ul. Oczapowskiego 7, hala technologiczna (zbiórka przy portierni)