Ogródek Ziołowy Mikołaja Kopernika

Przedział wiekowy pow. 16
Forma warsztaty, wystawa

Czy wiesz, że Mikołaj Kopernik, jako medyk Kapituły Warmińskiej, przygotowywał mikstury na bazie ziół i przypraw? Rośliny te z pewnością pozyskiwał ze specjalnego ogródka. Miały one właściwości lecznicze i poprawiające stan zdrowia. W Ogrodach Dydaktyczno-Doświadczalnych Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa powstał ogródek ziołowy, inspirowany tym, z którego być może korzystał wielki astronom, ale i lekarz. Wybrane gatunki stanowiły kiedyś bazę mikstur i lekarstw stosowanych przez niego stosowanych. Zapraszamy do obejrzenia ogródka oraz na warsztaty, w trakcie których zaplanujemy wspólnie Twój własny ogródek ziołowy! Wybierz dowolne miejsce w swoim otoczeniu (max 20 m2), zrób jego opis oraz przynieś zdjęcia.

Lokalizacja Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, ul. Heweliusza 22, ogród