Laboratoryjne smaki, czyli kuchnia nieoczywista

Serdecznie zapraszamy dzieci na niezwykłą przygodę kulinarną podczas warsztatów z molekularnej kuchni! To wyjątkowe wydarzenie zapewni możliwość odkrywania fascynującego świata nauki i jedzenia w jednym. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję eksperymentować z różnymi technikami molekularnej kuchni, które pozwolą im tworzyć niesamowite dania i przekąski w zupełnie nowy sposób. Dzięki zastosowaniu specjalnych składników i narzędzi, dzieci nauczą się, jak zmieniać teksturę, kształt i smak jedzenia, tworząc prawdziwe dzieła sztuki kulinarnych. Nasi doświadczeni instruktorzy poprowadzą dzieci przez cały proces, tłumacząc im naukowe zasady i pokazując praktyczne zastosowanie różnych technik. Dzieci będą mogły samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, tworzyć zaskakujące kombinacje smakowe i zdobywać cenne umiejętności kulinarno-naukowe. Warsztaty z molekularnej kuchni dostarczą dzieciom niezapomnianych chwil pełnych kreatywności, nauki i zabawy. Będzie to doskonała okazja do rozwijania ich zdolności kulinarnej wyobraźni i poszerzania wiedzy o nauce w przyjemny i przystępny sposób.

Lokalizacja Wydział Biologii i Biotechnologii, Laboratorium Diagnostyki Molekularnej, ul. Prawocheńskiego 5, pracownia dydaktyczna