W wierszach i kolumnach, czyli rzecz o macierzach

Przedział wiekowy 13-18
Limit miejsc -
Forma prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Jak opisać zjawisko, którego przebieg jest zależny od 10 parametrów, pomiędzy którymi zachodzi 6 liniowych zależności? Można utworzyć odpowiednią macierz liczbową – tablicę złożoną z 6x10 liczb rozmieszczonych w sześciu (poziomych) wierszach oraz dziesięciu (pionowych) kolumnach. Na macierzach, podobnie jak na liczbach, można wykonywać działania. W ramach prezentacji zilustrujemy działania na macierzach i przykłady zastosowań zapisu macierzowego; rozpoczniemy od … kwadratów magicznych.

Link do spotkania o godzinie 14:00: https://meet.google.com/uac-wcuu-euu

 

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz

 • 23 września

  • 10:00 - 10:45
   brak miejsc
  • 14:00 - 14:45
   brak miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.