Gry komputerowe rozwijają? - czyli zalety gier komputerowych - także na przykładzie gry Minecraft

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 25
Forma warsztaty, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Współcześnie spotykamy się z opinią, iż gry niosą ze sobą ogrom zagrożeń. Zwłaszcza teraz - po pandemii i okresie intensywnego kontaktu z multimediami - coraz więcej się mówi o negatywnych aspektach gier - i to nie tylko komputerowych. Ale czy gry to tylko przemoc, wulgaryzmy, uzależnienia i inne negatywy?? Postaramy się pokazać, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują" oraz ukarzemy zalety gier komputerowych, a także przedstawimy i polecimy programy oraz gry, w które warto grać - także wspólnie z dziećmi. Dzieci będą miały także możliwość wspólnego zagrania na serwerze Minecraft. Zostaną także pokazane pozytywne aspekty tejże, jakże kultowej gry. Zapraszamy, nie tylko dzieci, ale także wszystkich rodziców.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz