Cyberzagrożenia i odpowiedzialność cywilno-prawna dzieci i młodzieży

Przedział wiekowy 8-18
Limit miejsc 25
Forma prezentacja, warsztaty, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Współczesny młody Cyfrowy Tubylec z łatwością porusza się w cyberprzestrzeni. Gra, ogląda, pobiera, wysyła oraz instaluje. Czy jednakże wszystko jest dozwolone?? Czy jest zgodne z prawem? Od jakiego wieku można zakładać skrzynki e-mail, konta na różnych portalach? Od jakiego wieku można grać w różnego rodzaju gry? Czy wszystkie gry są dozwolone?? Czy wszystkie filmy udostępniane w sieci są dozwolone? Z jakimi cyberzagrożeniami możemy spotkać się w sieci? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się Wam odpowiedzieć oraz podać konsekwencje prawne, jakie grożą za niezgodne z prawem obowiązującym w Polsce i na świecie działania. Zapraszamy, nie tylko nastolatków, ale także dzieci przed ukończeniem 13 roku życia oraz wszystkich rodziców.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz