Do kogo należy kultura i czy można ją ukraść? O zawłaszczeniach kulturowych

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Limit miejsc -
Forma prezentacja, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Problem zawłaszczeń kulturowych staje się bardziej aktualny w świecie, w którym kultury coraz bardziej się przenikają. Wzbudza on też wiele kontrowersji: jedni twierdzą, że kultura należy do wszystkich, inni - że jest ona nieodłączną częścią dziedzictwa kulturowego określonej społeczności. Zdaniem jednych - to wydumany problem, zdaniem innych - kradzież. W trakcie wykładu spróbujemy zastanowić się, jakie są argumenty różnych stron, a także odpowiemy na pytanie: Do kogo należy kultura i czy można ją ukraść?

Link do spotkania: https://meet.google.com/kso-thau-pog

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz

  • 22 września

    • 11:00 - 11:45
      brak miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.