Miniaturowy ogród w domu

Przedział wiekowy pow. 8
Forma warsztaty
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Wiele godzin spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, więc warto zadbać o lepsze warunki do życia i pracy. Rośliny w naszym otoczeniu mają na nas dobroczynny wpływ, na wielu poziomach. Między innymi: podnoszą wilgotność powietrza, oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków lotnych oraz ujemnie jonizują powietrze. Nie mniej ważny jest pozytywny wpływ na naszą psychikę oraz wrażenia estetyczne. Kilka gatunków roślin ozdobnych, o podobnych wymaganiach glebowych można posadzić obok siebie w jednym pojemniku tworząc min i- ogród. Na warsztatach założymy miniaturowe ogrody, korzystając z różnych roślin i podłoży.

Lokalizacja Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin, Szklarnia Wydziału Biologii i Biotechnologii, ul. Heweliusza 22