Mały eksperymentator

Forma warsztaty
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Czy wiesz jak z bliska wyglądają kleszcze, roztocza albo Twoje włosy lub paznokcie? Chciałbyś z bliska zobaczyć ziarna pyłku i parzące włoski pokrzywy? Na naszych warsztatach będziesz mógł zapoznać się z nowoczesnymi metodami mikroskopowania. Podczas warsztatów obejrzymy w mikroskopie stereoskopowym przyniesione ze sobą drobne przedmioty lub gotowe preparaty przygotowane w laboratorium. Spróbujemy również przygotować i obejrzeć własne preparaty mikroskopowe. Dzieci najlepiej uczą się przez działanie. Dzięki eksperymentom łatwiej przyswajają wiedzę na temat zjawisk, które obserwują w codziennym życiu.

Lokalizacja Wydział Biologii i Biotechnologii, Laboratorium Diagnostyki Molekularnej, ul. Prawocheńskiego 5, pracownia mikroskopowa, sala 11