Kwiaty na suche bukiety

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Forma pokaz
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Wiele kwiatów uprawianych w naszych ogrodach nadaje się do utrwalenia (suszenia). Do suszenia nadają się zarówno rośliny jednoroczne, dwuletnie, jak i wieloletnie. Najczęściej uprawiane to: kocanki ogrodowe, zatrwian wrębny, szerokolistny i tatarski, celozja grzebieniasta, chaber wielkogłówkowym miechunka rozdęta, szczeć sukiennicza, mikołajek płaskolistny i wiele innych. Jesienią chętnie z nich tworzymy suche bukiety dekorując mieszkania. Podczas zajęć zostaną przedstawione gatunki roślin uprawianych na suche bukiety, metody utrwalania oraz wykorzystanie tych roślin. Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół średnich z kierunku ogrodnictwo i architektura krajobrazu oraz osób uprawiających kwiaty w ogrodach przydomowych.

Lokalizacja Katedra Architektury Krajobrazu, Pracownia florystyczna, ul. Heweliusza 22, pokój 35