Kwiaty wysiewane wprost do gruntu

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma pokaz
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Kwiaty jednoroczne wysiewane wprost do gruntu to grupa roślin ozdobnych stosunkowo łatwa w uprawie. Nasiona tych roślin po wysiewie nie wymagają specjalistycznych osłon, pojemników i podłoży, nie trzeba wykonywać żmudnego zabiegu pikowania, a i tak w czasie lata, a nawet do późnej jesieni kwiaty tych roślin cieszą nasze oczy. Termin siewu nasion w wielu rejonach Polski możemy rozpocząć dopiero w kwietniu gdy ziemia w ogrodzie jest ogrzana na tyle, by można było wysiewać. Najwrażliwsze z nich umieszczamy w gruncie dopiero w maju. Kwiaty wysiewane wprost do gruntu to idealne rośliny na rabatę, z których możemy utworzyć barwne plamy. Rośliny te nadają się też na obwódki rabat i trawników. Siew nasion różnych gatunków kwiatów w sposób losowy, spowoduje że uzyskamy fantazyjną łąkę kwietną. Idealne sprawdzają się do zapełnienia pustych miejsc, np. po przekwitłych tulipanach czy hiacyntach. Podczas zajęć zostaną przedstawione podstawowe kwiatów uprawianych w polskich ogrodach. Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół średnich z kierunku ogrodnictwo i architektura krajobrazu oraz osób uprawiających kwiaty w ogrodach przydomowych.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz