Moda na eco-miasta

Przedział wiekowy pow. 16
Limit miejsc 100
Forma pokaz, prezentacja, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Czym jest „Eco-Miasto”? Co oznacza termin „biofilia”? Dlaczego we współczesnych miastach tak ważne jest projektowanie ekologiczne? Co oznacza skrót NBS? Czym jest „zielona i niebieska” infrastruktura? Jaka roślinność jest polecana w „eco- miastach”? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to ten wykład, połączony z prezentacją, jest skierowany do Ciebie! Podczas zajęć dowiesz się, które miasta są eco-trendy, zorientujesz się, co jest ważne dla lepszej jakości życia w miastach w dobie zmian klimatycznych, a na czym polega zastosowanie rozwiązań proekologicznych w przestrzeni publicznej, poznasz gatunki roślin, które warto wprowadzać na tereny miejskie oraz przeniesiesz się wirtualnie do miejsc, które zostały zaprojektowane zgodnie z aktualną eko-modą. Wykład skierowany jest do uczniów szkół średnich o kierunku architektura krajobrazu oraz osób zainteresowanych planowaniem przestrzeni w mieście.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz