Ignacy Krasicki jako administrator Warmii - wykład

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc -
Forma wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Ignacy Krasicki 1735-1801-2021. Z okazji 220 rocznicy śmierci Ignacego Krasickiego zapraszamy na cykl wykładów o biskupie Krasickim i jego czasach. Serię trzech wykładów poprowadzi historyk, znawca epoki pan prof. Stanisław Achremczyk. Cykl wykładów składa się z poszczególnych tematów: 1) Ignacy Krasicki jako administrator Warmii, 2) Ignacy Krasicki - jakim był biskupem, 3) Ignacy Krasicki - poddany dwóch władców. W części pierwszej cofniemy się do XVIII wieku, aby poznać realia życia na świętej katolickiej Warmii. Usłyszymy o ordynacji z 1766 roku, która diametralnie zmieniła sposób życia i gospodarzenia mieszkańców Warmii. Dowiemy się jak powinny wyglądać obejścia, jakie zwierzęta hodowano i jakie rośliny uprawiano. Co było największą zmorą i trwogą ludzi, a jakie przyjemności umilały życie na Warmii? Czy troski życia codziennego dawnych Warmiaków wiele różniły się od naszych dzisiejszych? Pojawi się wiele ciekawostek. Zapraszamy

Film dostępny w trakcie 19. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki na stronie internetowej wydarzenia (www.dninauki.uwm.edu.pl ) 

Film powstał dzięki współpracy zespołu pracowników Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz

 • 22 września

  • 07:00 - 22:00
   bez limitu miejsc
 • 23 września

  • 07:00 - 22:00
   bez limitu miejsc
 • 24 września

  • 07:00 - 22:00
   bez limitu miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.