Mikrobiom środowisk ekstremalnych

Przedział wiekowy 8-12
Limit miejsc 100
Forma wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Mikroorganizmy są zdolne do zasiedlania różnych biotopów począwszy od lodowców, poprzez pustynie, aż do źródeł geotermalnych. Jednak aby mogły żyć w tak ekstremalnych środowiskach, w toku ewolucji wykształciły szereg mechanizmów, pozwalających im przetrwać w niesprzyjających warunkach. Mikroorganizmy te są określane mianem ekstremofili zasiedlających obszary, których warunki środowiskowe znacznie przekraczają limity przeżywalności innych organizmów. Pomimo, iż wiedza na temat tych drobnoustrojów jest ogromna, to nadal nie wiemy jakie jeszcze zamieszkują tajemnicze miejsca.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz