Rewolucja w rolnictwie – od radła i sochy do dronów i technologii satelitarnych

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma pokaz
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Praca rolnika na przestrzeni dziejów zmieniła się diametralnie, dawniej wszystko wykonywano ręcznie nie było kombajnów, dojarek, traktorów i urządzeń do obrabiania ziemi i przetwarzania na żywność produktów rolnych. Z biegiem lat zmieniała się sytuacja na polskiej wsi, szczególnie widać to po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Współczesna technologia służąca pomocą dla rolnictwa z każdym rokiem dostarcza nowszych rozwiązań usprawniających cały proces produkcji rolnej. Polscy rolnicy coraz częściej wykorzystują nowoczesne ciągniki, kombajny, a nawet drony z kamerami. Wprowadzają także najnowsze technologie satelitarne oraz specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania cała produkcją rolną. Rozwiązania te stają się powoli standardem, w dobrze zorganizowanych i funkcjonujących wielkoobszarowych gospodarstwach. Prezentowana wystawa pokazuje jak wszelkiego rodzaju innowacje technologiczne zmieniały pracę polskiego rolnika na przestrzeni ostatnich 100 lat

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz