Apteka Roślinna

Przedział wiekowy pow. 8
Limit miejsc 100
Forma pokaz, prezentacja, wykład, wystawa
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Jak pozyskujemy rośliny lecznicze. Rodzaje surowców leczniczych. Formy zbioru oraz sposoby przechowywania roślin leczniczych. Farmakognozja jako nauka o surowcach leczniczych pochodzenia naturalnego. Badanie roślin leczniczych. Substancje czynne zawarte w roślinach leczniczych. Formy preparatów leczniczych sporządzanych z roślin. Rozpoznawanie roślin leczniczych i surowców zielarskich na stanowiskach naturalnych. Kalendarz zbioru roślin leczniczych. Rodzaje i sposoby wykorzystania materiału roślinnego jako surowca farmakognostycznego.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz