Mikroplastik w środowisku wodnym

Przedział wiekowy 13-18
Limit miejsc 100
Forma wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Zanieczyszczenie wód mikroplastkiem to obecnie jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych. Cząstki mikroplastiku znajdujemy niemal w każdym miejscu na świecie, nawet na biegunach. Zanieczyszczenie to nie omija ani wód słonych ani wód słodkich. Mikroplastik zanieczyszcza zarówno toń wodną, jak i osady denne czy piasek nabrzeżnych plaż. Niestety bywa on przypadkowo konsumowany przez organizmy żywe zamieszkujące zbiorniki wodne, i tą drogą może trafiać również na nasze stoły. Czy jest jednak jakieś światełko w tunelu?

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz