Magiczne kulki

Przedział wiekowy 8-12
Limit miejsc 100
Forma pokaz, prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Celem doświadczeń będzie przygotowanie immobilizowanych biopreparatów. Przygotujemy kulki żelowe z alginianu wapnia o różnych rozmiarach w których zamkniemy, zimmobilizujemy sok owocowy, barwniki, wybrane związki chemiczne, enzymy i drobnoustroje. Po dodaniu tlenku żelaza(II) i (III) zwanego magnetytem otrzymamy magnetyczne granulki, które łatwo będzie można łatwo wydzielać w polu magnetycznym. Celem kolejnych doświadczeń będzie otrzymanie żelowych preparatów z użyciem agaru i karboksymetylocelulozy.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz