Odkryj swoją galaktykę

Przedział wiekowy pow. 16
Limit miejsc 100
Forma konkurs, prezentacja, warsztaty
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

LOFAR jest nowym instrumentem, który obserwuje niebo na falach radiowych. Jedna z baz LOFARa zlokalizowana jest pod Olsztynem. Instrument ten wykonuje obrazy setek tysięcy galaktyk. Szczególnie interesujące są te, które posiadają supermasywne czarne dziury, zwane galaktykami aktywnymi. Tak olbrzymich ilości danych zawodowi astronomowie nie są jednak w stanie sami przeanalizować. Jeśli chcesz poznać lepiej Wszechświat, nauczyć się rozpoznawać różne typy galaktyk, pomóc naukowcom w prowadzeniu badań i dołaczyć do tysięcy pasjonatów astronomii na całym świecie, to impreza skierowana jest do Ciebie. Wszystko czego potrzebujesz to komputer z internetem. Impreza rozpocznie się krótkim wprowadzeniem, po którym nastąpi konkurs oraz warsztaty na których wykorzystacie nabytą wiedzę w praktyce.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz