Ciekawe trawy ozdobne niskie i turzyce

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma konsultacje, prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Wśród traw wyróżniamy całą gamę nowych ozdobnych niskich gatunków i odmian. Często zastanawiamy się co to za gatunek? Czy to na pewno trawa? Czasami do rodziny traw mylnie zaliczane są inne ozdobne gatunki. Trawy niskie posiadają nastroszone kępy z wąskimi i często paskowanymi liśćmi, niektóre zmieniają barwę w okresie wiosny i lata. W tym okresie zaczynają się pojawiać ciekawe kwiatostany, które pozostają na roślinach przez zimę aż do wiosny, w okresie w którym ogród zdobią tylko rośliny iglaste zimozielone. Ciekawe i puszyste kwiatostany nazywane często "kotkami" można podziwiać, dotykać i wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju kompozycji np. wykleić na papierze czy zwykłych bukietów. Są to gatunki "małopracochłonne" doceniane coraz bardziej przez ludzi szukających ciekawych i niewymagających roślin.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz