Małe wielkie odkrycia - najważniejsze wynalazki, które zrewolucjonizowały świat

Przedział wiekowy 8-12
Limit miejsc 100
Forma wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Intrygujący świat odkrywania tego, z czym na co dzień mamy do czynienia! Wynalazcy byli ludźmi, którzy prowadzili swoją egzystencję bardzo rozważnie, ich uwadze nie umknął żaden szczegół. Dzięki temu zobaczyli coś w otaczającym świecie, co dla innych nie znaczyło nic, a jednak to właśnie zrewolucjonalizowało świat! Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Problem staje się przyczynkiem do poszukiwań. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – niejednokrotnie abstrakcyjny w oczach ludzi. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. Różne historie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach usłyszycie podczas naszego spotkania on-line, na które już dziś Państwa zapraszam!

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz