"Ryby są fascynujące"

Przedział wiekowy 8-12
Limit miejsc 30
Forma wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Ryby są fascynujące. Rzadko możemy podglądać je w naturalnym środowisku i dlatego niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z ogromnej bioróżnorodności tej grupy zwierząt. Uczestnikom na przykładach zostanie przedstawione zróżnicowanie biologiczne ryb. Będą mogli dowiedzieć się dlaczego są śliskie, czemu mają różne,niekiedy dziwne kształty lub intensywne kolory. W jaki sposób podróżują choć nie mają map. Dlaczego niektóre noszą ikrę w pyskach lub budują gniazda. Dlaczego niektóre kopią prądem oraz jak można sprawdzić ich wiek. Te i wiele innych odpowiedzi na pytania o ryby zostanie udzielonych podczas wykładu i pozwoli pobudzić zainteresowanie tematyką przyrodniczą. Wykład z wykorzystaniem prezentacji w PowerPoint. Po wykładzie przewidziany czas na pytania.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz