Niebo nad Nami

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 1
Forma pokaz, wykład
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Już od niepamiętnych czasów ludzie spoglądali w nocne niebo, zastanawiając się co tak naprawdę widzą: rozgrzane węgle? A może rozlane mleko? Z biegiem lat nasza wiedza na temat widocznych nocą nad naszymi głowami obiektów znacznie rozwinęła się - odkryliśmy odległe układy planetarne, mgławice czy nawet całe galaktyki. Niestety rozwój cywilizacji ma swoją cenę - mało zostało nam miejsc, gdzie można oglądać niebo, które nie zostało zanieczyszczone sztucznym oświetleniem.

Szczęśliwie Warmia, kraina w której znajduje się Olsztyn, pełna jest lasów i jezior, gdzie zgiełk oraz światła miejskie jeszcze nie dotarły, a gdzie przy okazji wizyty jej możemy podziwiać nieboskłon w pełnej jego krasie. W ramach pokazu "Niebo nad nami" astronom opowie Państwu co można danego wieczoru zobaczyć nad naszymi głowami. Pokazy te, będą odbywać się na żywo przy wykorzystaniu aparatury cyfrowego planetarium i zapraszamy na nie wszystkich, bez względu na wiek. Liczba dostępnych miejsc na każde spotkanie: 80.

Sposób rezerwacji miejsc - telefonicznie: (+48 89) 650-04-20  lub mailowo: opioa@planetarium.olsztyn.pl od dnia 10 września , od godziny 10:00. 

Lokalizacja Planetarium, al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, Olsztyn

Terminarz

  • 23 września

  • 24 września

  • 25 września

    • 10:30 - 11:15
      brak miejsc