Rozpoznajemy narządy naszego ciała

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Forma prezentacja, warsztaty

Zajęcia mają charakter warsztatów praktycznych poprzedzonych krótką prezentacją multimedialną i przedstawieniem zasad prawidłowej obsługi mikroskopu i prowadzenia obserwacji mikroskopowych. Na wstępie uczestnicy dowiedzą się o poziomach organizacji strukturalnej organizmu oraz  wybranych układach i narządach człowieka w aspekcie funkcjonalnym.  Następnie uczestnicy na podstawie cech charakterystycznych narządów i tkanek podejmą próby identyfikacji narządów na podstawie fragmentu ich budowy histologicznej. Dodatkowym walorem zajęć będzie możliwość wykorzystania nowoczesnych modeli anatomicznych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych budową własnego ciała, a szczególnie naszych przyszłych studentów.

Lokalizacja Wydział Biologii i Biotechnologii, Katedra Anatomii Porównawczej, Plac Łódzki 3, sala 319