Sterowanie bezzałogowym statkiem powietrznym (dronem).

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Forma pokaz

Sterowanie bezzałogowym statkiem powietrznym (dronem) – pokazy przygotowane zostaną przez pracowników Zespół Geodezji Satelitarnej i Nawigacji oraz studentów z Międzynarodowego Koła Naukowego GeoSiN z aktywnym udziałem widzów. Teren plac przed biblioteką Uniwersytecką. Zespół pracowników i studentów UWM w Olsztynie przygotuje i przeprowadzi pokaz wykorzystania bezzałogowego statku powietrznego, wielowirnikowca DJI Phantom (popularnie nazywanego dronem). Pokaz będzie zawierał startowanie i obsługę lotu drona, wykonanie zdjęć i filmów z jego pokładu. Będzie możliwość sterowania lotem wielowirnikowca. Zainteresowane osoby osobiście będą mogły pokierować lotem wielowirnikowca.

Lokalizacja Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, plac przed Biblioteką