Dzieciaki kochają wszystkie zwierzaki ... po niemiecku ;)

Forma warsztaty

Warsztaty językowe adresowane są do najmłodszych dzieci. Ich celem jest uwrażliwienie przedszkolaków na fascynujący świat zwierząt, zapoznanie dzieci z nazwami wybranych elementów tego świata w języku niemieckim oraz wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim , który jest najczęściej używanym językiem ojczystym w Europie. Planowane formy pracy: zaprezentowanie krótkich fragmentów filmów dla dzieci w niemieckiej wersji językowej, edukacyjne zabawy ruchowe (naśladowanie i nazywanie w języku niemieckim sposobów poruszania się zwierząt oraz ich odgłosów) i kreatywne (rysowanie, kolorowanie, rozwiązywanie zadań, lepienie z plasteliny, śpiewanie fragmentów piosenek). Dodatkowo: konkurs z nagrodami (quiz) i słodki poczęstunek.

Lokalizacja Studium Języków Obcych UWM, ul. Obrońców Tobruku 3, sala 109