Różne oblicza chwastów

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc brak limitu
Forma wystawa

Ekspozycja chwastów, przedstawionych w formie zdjęć oraz żywych okazów, jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Celem wystawy jest zapoznanie zainteresowanych z biologią, ekologią popularnych chwastów naszych pól i ogrodów oraz z ich negatywnymi, ale także z pozytywnymi właściwościami. Chwasty nie cieszą się dobrą opinią wśród rolników i ogrodników. Próby ich całkowitego unicestwienia kończą się zwykle fiaskiem. Po wyplewieniu z pól i ogrodów wracają na nowo. Chwasty są wyposażone w „sekretne siły”, które stanowią klucz do ich imponującej mobilności. Wydają olbrzymie ilości nasion i owoców w krótkim czasie. Wykorzystują pszczoły, mrówki, ptaki, wiatr, wodę, ludzkie ubrania i szereg innych sposobów do zapewnienia sobie dalszego rozprzestrzeniania się. Kiełkują w różnym czasie. Można się zastanowić czy rośliny te, zasłużyły na tak złą opinię? Ostatnio, coraz częściej dostrzega się również różne pozytywne oblicza chwastów. Mają znaczenie w zbogacaniu biologicznej różnorodności siedlisk. Część z nich jest przydatna człowiekowi, a niektóre z nich wyglądają naprawdę efektownie. Inne przyprawiają jedynie o „ból głowy” rolników i ogrodników.

Lokalizacja Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Agroekosystemów, Plac Łódzki 3, sala 215

bez limitu miejsc

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.