Euro i inne waluty - sprawdź się jako handlowiec na rynku międzynarodowym

Forma warsztaty

Warsztaty skierowane są do uczniów starszych klas szkoły podstawowej (niezbędna jest umiejętność mnożenia i dzielenia) gimnazjum oraz liceum. Uczestnicy warsztatów wcielą się w rolę przedsiębiorców z różnych krajów. Każdy uczestnik dostanie do wykonania indywidualne zadanie wymagające posługiwania się różnymi walutami. Partnerami w tych transakcjach będą inni uczestnicy. Uczniowie będą korzystać z materiałów i rekwizytów przygotowanych przez pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych, jak również z pomocy naszych naukowców. Następnie uczestnicy wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytania: Co to jest kurs walutowy? Jakie konsekwencje niesie posługiwanie się różnymi walutami? Jakie są korzyści z posługiwania się wspólną walutą (euro)?

Lokalizacja Wydział Nauk Ekonomicznych, Katedra Makroekonomii, ul. Prawocheńskiego 19, sala 206