“Język i kultura Japonii” (“The language and culture of Japan) – prezentowane przez studentów z Uniwersytetu Hokkaido (po ang. z tłumaczeniem na j. polski)

Forma konkurs, pokaz, prezentacja, warsztaty

Atrakcyjna prezentacja, pokazy pisma, konkursy, warsztaty w kaligrafii i origamii wprowadzające w zawiłości języka japońskiego (sposoby zapisu wymowy, system języka grzecznościowego, pismo japońskie, kaligrafia) oraz kulturę Japonii (sztuka, malarstwo i drzeworyt, ikebana, architektura, ogrody, tradycyjne ubiory i tradycyjna kuchnia). Attractive presentation of the Japanese language complexities (ways to write pronunciation, language of courtesy, handwriting Japanese calligraphy) and Japanese culture (art, painting and woodcut, ikebana, architecture, gardens, traditional clothing and cuisine).

Lokalizacja Wydział Biologii i Biotechnologii, Katedra Zoologii, ul. Oczapowskiego 5, sala 265