Jak zobaczyć świat wirtualny?

Forma pokaz, prezentacja
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach bezpośrednich jest przekazanie organizatorowi podpisanego oświadczenia (przed ich rozpoczęciem): Oświadczenie o stanie zdrowia (PDF)

Czy komputer potrafi generować sztuczną rzeczywistość? Czy da się zanurzyć w świecie stworzonym przez komputer? Wirtualna rzeczywistość (VR) stanowi odpowiedź na te pytania. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Stanowi interaktywny obraz 3D podłączony do komputera lub smartfona, którym użytkownik może manipulować, by stworzyć iluzję przebywania w wirtualnym świecie. Trójwymiarowy obraz w połączeniu z dźwiękiem 3D i technologią śledzenia ruchów głowy lub całego ciała sprawiają, że twój mózg jest przekonany, że widziany na ekranie świat jest prawdziwy. Na zajęciach dowiesz się czym jest VR, jaka jest różnica między rzeczywistością wirtualną a rzeczywistością rozszerzoną i mieszaną (AR/MR) i dlaczego technologia ta wykorzystywana jest w geoinformatyce. Doświadczysz możliwości wykorzystania okularów VR/MR i dowiesz się jak stworzyć własny mobilny zestaw VR.

Lokalizacja Katedra Geodezji/Wydział Geoinżynierii, ul. Heweliusza 5, sala 6.