Gry komputerowe rozwijają? - czyli zalety gier komputerowych na przykładzie gry Minecraft

Przedział wiekowy pow. 8
Limit miejsc 25
Forma pokaz, prezentacja, warsztaty, wykład
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Gry komputerowe rozwijają? - czyli zalety gier komputerowych na przykładzie gry Minecraft - prezentacja online z możliwością dyskusji. Podczas warsztatów i prelekcji zostaną ukazane zalety gier np. Minecraft - w praktycznej formie - a nie tylko słowno-pokazowej. Uczestnicy warsztatów będą mogli zalogować się na wskazany serwer, by wspólnie z prowadzącymi uczestniczyć i bezpośrednio doświadczać oraz odkrywać zalety wirtualnego świata. Podczas zajęć pokazane zostaną także zasady Netykiety, rozwijające gry i aplikacje a także ukazane zostaną cyberzagrożenia oraz równe formy przeciwdziałania im. Podczas zajęć zaprezentowane też zostaną i poddane krytyce różne aplikacje, komunikatory i gry.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz