Warmia - Moja Mała Ojczyzna

Przedział wiekowy pow. 8
Forma warsztaty
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Warmia - Moja Mała Ojczyzna - warsztaty dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Możliwy także udział uczniów starszych klas. Motyw przewodni każdego dnia: 22.09 - Tradycje i zabawy warmińskie, 23.09 Stroje Warmińskie, 24.09 Warnijsko godka. Podczas warsztatów przedstawione będą najciekawsze informacje dotyczące historii, tradycji i gwary. Uczniowie poznają tradycyjne zabawki, przedmioty codziennego użytku, elementy stroju warmińskiego, tańca, najciekawsze zwyczaje oraz będą mogli zapoznać się z najciekawszymi fragmentami gwary warmińskiej, opracowanymi na podstawie "Elementarza warmińskiego" i "Słownika gwary warmińskiej" I. Lewandowskiej, E. Cyfusa. Będą mogli odczytać przygotowane fragmenty tekstu w gwarze warmińskiej, tworzyć własny tekst, wypełnią krzyżówki, quizy, wykonają prace plastyczne z tradycyjnymi elementami i motywami.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.