Kwiaty dla owadów pożytecznych

Przedział wiekowy 13-bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma pokaz
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

W naszych ogrodach warto posadzić gatunki roślin ozdobnych by przyciągnąć owady pożyteczne takie jak murarki, trzmiele, pszczoły i kolorowe motyle. Na liczebność owadów pożytecznych w naszym ogrodzie może wpłynąć właściwy dobór roślin nektarowych, stworzenie zakątka do rozwoju różnych stadiów owada (czyli jaj, gąsienic i larw), ograniczenie lub całkowite zaniechanie stosowania chemicznych środków ochrony roślin na korzyć środków naturalnych (np. gnojówki, wywary, napary). Podczas zajęć zostaną przedstawione gatunki kwitów z grupy roślin jednorocznych i dwuletnich, bylin, roślin cebulowych, drzew i krzewów.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz