Jakie trawy ozdobne wysokie wybrać do przydomowych ogrodów

Przedział wiekowy bez ograniczeń
Limit miejsc 100
Forma prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Obecnie obserwuje się ogromne zainteresowanie trawami ozdobnymi wysokimi, które pochodzą z różnych stref klimatycznych i mają różne wymagania, dlatego ważne jest aby dobrać gatunki i odmiany przystosowane do warunków panujących na Warmii i Mazurach. Są niezastąpione w ogrodach nowoczesnych oraz łąkach kwiatowych. Wśród traw wysokich wyróżniamy całą gamę nowych ozdobnych gatunków i odmian uprawianych w ogrodach. Różnią się one m. in. trwałością (nie wszystkie zimują), okresem kwitnienia, kształtem i barwą kwiatostanów, a także długością i barwą liści. Często zastanawiamy się co to za gatunek? Czy to na pewno trawa? Czasami do rodziny traw mylnie zaliczane są inne ozdobne gatunki np. z rodziny turzycowatych. Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w trakcie naszej prezentacji i filmu. Prezentacja ma też zachęcić do pogłębiania wiedzy i własnych obserwacji o trawach ozdobnych.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym 24 godziny przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet. Limit miejsc na poszczególne webinary zależny będzie od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do usługi Google Meet może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz