Obcy przybysze w naszych wodach

Przedział wiekowy 8-12
Limit miejsc 100
Forma prezentacja
Zajęcia w formie zdalnej (webinar/wideokonferencja).
Udział w zajęciach wymaga urządzenia (komputer, smartfon, tablet) z dostępem do internetu oraz kamerką wideo i mikrofonem.

Czy obecność raków w naszych wodach zawsze świadczy o jej czystości?

Czy wszystkie ryby można wypuszczać?

Dlaczego po ulicach Szczecina spacerują kraby?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie podczas naszego spotkania. Poruszymy problem introdukcji, czyli sprowadzania obcych gatunków do naszych rzek, jezior i morza z najdalszych zakątków świata. Dowiecie się jaka jest różnica między gatunkiem obcym, a inwazyjnym oraz czym może skutkować wypuszczanie na wolność zwierzątek domowych.

Identyfikator spotkania zostanie udostępniony osobom zapisanym na tydzień przed planowanymi zajęciami w zakładce "Moje rezerwacje" na koncie użytkownika na stronie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbędą się przy wykorzystaniu platformy komunikacji wideo Google Meet lub Zoom.us w zależności od dostępnych zasobów technicznych.
Dostęp do wyżej wymienionych usług może wymagać założenia konta przez uczestnika, zaakceptowania regulaminu oraz polityki prywatności firmy Google LLC lub Zoom Video Communications Inc. oraz zainstalowania odpowiedniego oprogramowania dostarczanego przez usługodawcę.

Wyłączenia odpowiedzialności:
Organizator nie odpowiada za jakość połączenia wideo i audio między uczestnikiem zajęć a wyżej wymienionymi usługami.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Terminarz