Szczegóły wydarzenia
Jak poradzić sobie ze stresem bez chodzenia na psychoterapię? Naucz się TRE czyli metody uwalniania od stresu i traumy
Przedział wiekowy: Lokalizacja
od 18 lat Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12 B, sala nr 307,
Godziny: Rodzaj imprezy:
22.09.2016 18:00-20:00  rezerwuj (3)
prezentacja,warsztaty
Opis:

Sztywna szyj i kark, skurcz gardła, trudności w oddychaniu, zaciśnięte szczęki, sztywne plecy, zaciśnięte pięści, twarda klatka piersiowa i brzuch – znasz to prawda?

Sztywnienie jest bowiem reakcją organizmu na pokonanie stresu, frustracji, traumy czyli  przetrwanie zbyt ciężkiej dla nas  sytuacji życiowej. Ciało mówi: „Wytrzymam, udźwignę, boli, ale dam radę. Nie puszczę i nie dopuszczę (uczuć)”. Gdy stan ten powtarza się zbyt często tworzy się tzw. „zbroja”, która powoduje, że sztywnienie staje się reakcją nawykową i powoduje zmiany w psychice. Następuje utrata elastyczności ciała i  elastyczności myślenia a tym samym obniżamy swoje możliwości zmiany sytuacji w której się znajdujemy. Mechanizm „usztywniania się” wobec zbyt wysokich wymagań  mimo, iż przestał pełnić swoją rolę stał się nawykową reakcją i zamiast pomagać szkodzi. Utrudnia nam wyjście z niekorzystnej sytuacji, zabiera energię i radość życia. Jesteśmy nastawieni na wykonywanie zadań i osiąganie sukcesu a nie na przyjemność płynącą z każdego etapu pracy i radość z realizacji celu.

Z czasem, chroniczna sztywność powoduje ogólne obniżenie żywotności ciała i spadek tworzenia i odbierania impulsów, w ciele rozpoczyna się „proces umierania”. Antidotum na „życiową sztywność”  jest TRE (Tension&Trauma Releasing Exercises) czyli metoda uwalniania się od stresu i traumy polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Ćwiczenia te znakomicie wspierają metody psychoterapeutyczne, ale nie są psychoterapią !. Są proste do opanowania i mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i kondycji fizycznej. Celem stosowania TRE jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii. Wyjątkowa skuteczność tych ćwiczeń polega na tym, że  uwalnianie napięć odbywa się w takim tempie, jakie ciało jest w stanie zintegrować a w miarę uwalniania wzorców napięciowych polepsza się stan emocjonalny człowieka. Zdrowienie przywracane jest na wszystkich poziomach równocześnie.

   
 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie